12 Aralık 2009 Cumartesi

Dergi AktiviteleriBu hafta dergi seçme işini Azra ve Ataberk üstlendi. Azra Kaşif Dora'nın bu ay ki dergisini, Ataberk ise Tamirci Bob'un Nisan-Mayıs dönemi dergisini seçti. Yaşları için büyük olacağını düşünsem de özellikle Kaşif Dora'nın neredeyse tüm etkinliklerini 31. aya uygun bulduk.

Fikir olur diye resmini çektiğim bazı aktiviteleri yazıyorum. Çoğu evde de renkli kağıtlar ile oluşturabileceğimiz aktiviteler.
Dora'nın ekinde Balık Yakalama oyunu vardı. Bu dönem, bu tarz dikkat ve el becerisi oyunları çok seviliyor. İçindeki mıknatıs ortadan kaybolduğu için oyunumuz çabuk bitti. Fakat ELC'nin buna benzer örümcekle yakalama oyunu daha önce evimizde olduğu için balıkları yakalamaya devam edebildik.Hangi renk balondan sadece bir tane var. Yapınca da ödülünü aşağıda vermişler yıldızını boyuyor.
Tamirci Bob Ataberk'in resim olarak çok ilgisini çekti. Dergide bazı yazım hataları da vardı. Yaş grubu biraz daha yükseğe hitap ediyor ama sadece makine boyayıp, el aletleri ve iş makinelerini kesmek için bile alınabilir. Bu da severek yaptığı resmin parçalarını tamamlama faaliyeti.
Hediye paketlerinin içinde hangi hediye olabilir. Yine keyifle yapıp verdi kendine yıldızını.

0 yorum:

Yorum Gönder