31 Aralık 2009 Perşembe

Yeni Yıl Etkinlikleri

Sağlık, huzur, barış dolu bir yıl dileğiyle...
İYİ SENELER...
Okulda yapıp, getirdikleri yeni yıl etkinlikleri. 1'er kapı, 1'er pencere süsü.
Pencere süsü renkli karton üzerine pamuk, yıldız ve simlerle süslenmiş.
Kapı süsü plastik tabak üzerine işlenmiş.

18 Aralık 2009 Cuma

Bir Tavsiye...Biz bu ay Ya-pa Mix aldık. Her ay için özel çıkarılıyor ve içeriği o aya özel günleri ve bilgileri kapsıyor. Aslında öğretmene destek ve aile etkinlikleri konusunda yön göstermek amacı ile hazırlanmış. Fakat özellikle çocuğunu yuvaya göndermeyen aileler için ben çok uygun olduğunu düşündüm.


12 Aralık 2009 Cumartesi

Yerli Malı Haftası ve İlk ŞiirOkulumuzda yerli malı haftası etkinlikleri düzenleniyor. Bu hafta boyunca tutum konulu bolca aktiviteler yapıldı. Dün de gönderdiğim kutulardan çok güzel iki kumbara ile döndüler eve. Evde elişi kağıtlarından paralar yapıp attık kumbaralarına. Bir de haftaya çarşamba yapılacak tören için okuyacakları ilk şiirlerini ezberledik.
Yerli Malı haftası,
Seni özledik durduk,
Günün gelecek diye,
Yolunu gözlüyorduk.

Dergi AktiviteleriBu hafta dergi seçme işini Azra ve Ataberk üstlendi. Azra Kaşif Dora'nın bu ay ki dergisini, Ataberk ise Tamirci Bob'un Nisan-Mayıs dönemi dergisini seçti. Yaşları için büyük olacağını düşünsem de özellikle Kaşif Dora'nın neredeyse tüm etkinliklerini 31. aya uygun bulduk.

Fikir olur diye resmini çektiğim bazı aktiviteleri yazıyorum. Çoğu evde de renkli kağıtlar ile oluşturabileceğimiz aktiviteler.
Dora'nın ekinde Balık Yakalama oyunu vardı. Bu dönem, bu tarz dikkat ve el becerisi oyunları çok seviliyor. İçindeki mıknatıs ortadan kaybolduğu için oyunumuz çabuk bitti. Fakat ELC'nin buna benzer örümcekle yakalama oyunu daha önce evimizde olduğu için balıkları yakalamaya devam edebildik.Hangi renk balondan sadece bir tane var. Yapınca da ödülünü aşağıda vermişler yıldızını boyuyor.
Tamirci Bob Ataberk'in resim olarak çok ilgisini çekti. Dergide bazı yazım hataları da vardı. Yaş grubu biraz daha yükseğe hitap ediyor ama sadece makine boyayıp, el aletleri ve iş makinelerini kesmek için bile alınabilir. Bu da severek yaptığı resmin parçalarını tamamlama faaliyeti.
Hediye paketlerinin içinde hangi hediye olabilir. Yine keyifle yapıp verdi kendine yıldızını.

4 Aralık 2009 Cuma

Meeee Bilezik


Malzemeler resimde görüldüğü üzere;
Karton, yapıştırıcı, pamuk ve boyama kalemleri.
Azra koluna taktı, Ataberk başucuna koydu.
Merhaba koyun arkadaş, nasısın, iyi misin?

Artık Bu Evde Doğum Günü PastalarınıAzra yapıyor.
Anne azıcık, ucundan :) yardım ediyor.
Çok da lezzetli oluyor.
Azra babası için iş başında.